سوالات متداول

انتخاب پرینتر بستگی به نوع کاربری مورد نظر شما متفاوت است. به عنوان مثال چنانچه هدف شما از خرید پرینتر برای چاپ اسناد و مدارک متنی ساده می باشد و نیازی به استفاده متداول از مواد مصرفی دستگاه ندارید می توانید از پرینترهایی که جهت مصارف خانگی یا شرکت های کوچک طراحی شده موجود در سایت استفاده کنید. به طور مثال می توان پرینتر لیزری اچ پی  HP 1102را نام برد در مقابل چنانچه نیاز به چاپ تصاویر گرافیکی و نمودارهای مهم دارید بهتر است از پرینترهای حرفه ای تر که کاربردهای متفاوتی دارند استفاده کنید. در انتخاب پرینتر بهتر است به موارد دیگری از جمله سرعت و دقت آنها نیز توجه کنیم. چنانچه نیاز به پرینت صفحات با وضوح و کیفیت بهتری داریم در هنگام خرید محصول در بخش مشخصات فنی می توانید میزان رزولوشن(وضوح) دستگاه مورد نظر خود را مشاهده کنید. در برخی موارد ابعاد دستگاه برای شما حائز اهمیت می باشد و می خواهید با توجه به فضایی که برای پرینتر خود در نظر گرفتید آن را خریداری کنید این مورد را نیز می توانید در قسمت مشخصات فنی بدست آورید.

گاهی شما به دستگاهی با قابلیت های بیشتر از پرینت نیاز دارید بطور مثال در طی روز نیاز به پرینت ، کپی ، اسکن اسناد و یا حتی فکس پیدا می کنید که تمام اینها را می توانید با تهیه یک دستگاه چندکاره انجام دهید. ولی باید به این نکته توجه کنید که از دستگاه های چندکاره نمی توان سرعت کپی بسیار بالایی را انتظار داشت .  

تفاوت در کارتریج های اورجینال و غیر اورجینال در چند مورد می باشد زمانیکه نیاز به چاپ تصاویر گرافیکی و حرفه ای دارید و کیفیت چاپ برای شما بسیار اهمیت دارد باید از کارتریج های اورجینال استفاده کنید چراکه مواد مصرفی با کیفیت بالایی دارند و خروجی مطلوبی می دهند اما کارتریج های طرح کیفیت کارتریج های اورجینال را ندارند همچنین کارتریج های اصل قابلیت شارژ تا حداقل 2 یا 3 بار را دارند با توجه به اینکه در این شرایط کیفیت این کارتریج ها تا حدودی همچنان حفظ می شود اما کارتریج های طرح به ندرت قابلیت شارژ مجدد را دارند و در مواردی که شارژ می شوند از لحاظ کیفیت چاپ نامطلوب و گاهی غیر قابل استفاده می شوند. آسیبی که کارتریج های طرح به قطعات دستگاه وارد می کنند نیز بیشتر خواهد بود. 

با توجه به کیفیت ساخت مطلوب و دوام بالای قطعات استفاده شده در کارتریج های اورجینال استفاده از این کارتریج در مقایسه با کارتریج های غیر اورجینال اقتصادی تر است. چراکه مرغوب بودن مواد مصرفی در دستگاه پرینتر شما باعث می شود عمر و کارایی دستگاه به مراتب بیشتر شود و آسیب های احتمالی ای که ممکن است به دستگاه شما وارد شود کمتر خواهد شد بنابراین در مواردی که می خواهید خروجی ای با کیفیت بالا داشته باشید بهتر است از کارتریج اصل استفاده کنید. در مقابل استفاده از کارتریج های طرح در مواردی که کیفیت در پرینت برای شما اولویت ندارد استفاده می شود به عنوان مثال هنگامیکه می خواهید اسناد و مدارکی را چاپ کنید که قرار است بایگانی شود و نیازی نیست به بخش یا سازمان خاصی ارسال شود می توانید از کارتریج های طرح استفاده کنید. به همین دلیل در فروشگاه اینترنتی ایرانشهرشاپ در میان محصولات ما می توانید کارتریج های طرح را نیز خریداری کنید.   

شرکت سامسونگ تمایلی به شارژ کارتریج های خود ندارد در نتیجه روی چیپ ست معمولاً شمارنده قرار می دهد تا زمانیکه تعداد شارژ به تعداد معینی برسد توسط این چیپ کارتریج از کار میافتد به همین دلیل با هر بار شارژ چیپ کارتریج هم تعویض می شود .

هزینه شارژ کارتریج های پرینترهای لیزری سیاه و سفید بین 100000 ریال تا 200000 ریال (بستگی به ظرفیت مخزن و مقدار تونر مصرفی)می باشد. و در مورد کارتریج های پرینترهای لیزری رنگی از 150000 ریال تا 700000 ریال می باشد. که اکثر کارتریج های پر مصرف لیزری رنگی حدود 350000 ریال می باشند.

معمولاً کارتریج های جوهر افشان را شارژ نمی کنند اما این کار با ایجاد یک سوراخ روی مخزن و تزریق جوهر انجام پذیر است و تخصص زیادی نیاز ندارد.

شارژ کارتریج جوهرافشان توسط افراد غیر متخصص نیز می تواند انجام شود .

هزینه شارژ کارتریج های جوهر افشان حداقل 40000 ریال و حداکثر 800000 ریال می باشد.

بله، می توانید کارتریج را با پیک ارسال کنید و سپس با همان پیک برای شما عودت داده می شود و چنانچه زمان شارژ طولانی شود کارتریج شما با پیک دیگری تحویل داده می شود.

در مورد کارتریج های اورجینال حداقل 3 تا4 بار می توان شارژ کرد و اگر قطعات مصرفی مانند درام، غلتک، مگنت  و غیره نیاز به تعویض داشتند می توان این قطعات را تعویض نمود و سپس دوباره کارتریج را شارژ کرد ولی در مورد کارتریج های طرح به دلیل کیفیت پایین قطعات امکان شارژ مجدد وجود ندارد چراکه در صورت شارژ همانطور که قبلاً ذکر شد کیفیت مطلوبی در چاپ نخواهد داشت. 

در کارتریج های جوهر افشان به دلیل داشتن شمارنده (کانتر) روی این محصولات، چنانچه تعداد شارژ از یک تعداد معینی بیشتر شود ممکن است چیپ ست بسوزد و دیگر قابل استفاده نمی باشد.

زمانیکه کارتریج در آزمایشگاه (لابراتوار) شارژ می شود دقت شخص بالاتر است همچنین در این حالت ابزارهای مورد نیاز در دسترس خواهد بود و محدودیتی برای تکنسین مربوطه وجود نخواهد داشت در نتیجه کار از لحاظ کیفیتی بهتر و از جهت زمان نیز سریعتر ارائه خواهد شد. اما در هنگام شارژ در محل چنانچه قطعه خاصی مورد نیاز باشد تامین آن برای شخص مشکل خواهد بود و در مقابل برای برخی شرکت ها و سازمان ها و ارگان هایی که تعداد شارژ بالایی نیاز دارند و یا هزینه ارسال و دریافت کارتریج برایشان مقرون به صرفه نیست و ترجیح می دهند در محل کارتریج آنها شارژ شود این کار بهتر است در محل صورت بگیرد. اما درکل توصیه می شود شارژ کارتریج در لابراتوار با دسترسی به امکانات کامل صورت گیرد. 

شرکت های بزرگی همچون HP, Canon, Samsung و غیره مدل های مطرحی از پرینترهای با کاربری های متفاوت روانه بازار کرده اند که روی وب سایت ارائه شده اند. برخی از این محصولات توسط ما پیشنهاد شده اند (پیشنهاد ویژه)و به نسبت سایر پرینترهای موجود پر کاربرد تر هستند و یا به نسبت کارایی بیشتری دارند. اما تاکنون محصولات HP از لحاظ رنکینگ جهانی در بازار نسبت به سایر مدل ها یک گام جلوتر می باشد.